Анонси
     

     






           
           

          Назад

          <<<1 - 11 з 4310>>> Архів
          29 Березня 2024 12:39

          Розвиток екологічної освіти — важливий напрям роботи освітян регіону

           

          28 березня педагоги Чернігівщини поділилися досвідом розвитку екологічної освіти в регіоні. Таким чином вони долучилися до Всеукраїнського освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку».

          Під час онлайн-зустрічі обговорили забезпечення екологічної грамотності здобувачів освіти, діяльність Молодіжного кліматичного центру в області, проведення заходів еколого-натуралістичного спрямування, роль Мезинського національного природного парку у формуванні екологічної свідомості підростаючого покоління Сіверщини тощо.

          «Ще зі школи діти мають розуміти, як людство впливає на зміни в навколишньому середовищі і які цей вплив має наслідки, тому розвиток екологічної освіти та її вдосконалення на сьогодні є пріоритетним напрямом нашої роботи», — зазначив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

          До участі в обговоренні питань з розширення системи екологічної освіти долучився також Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  Міністерства освіти і науки України. Організаторами онлайн-зустрічі були Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Міністерство освіти і науки України та комунальний

          29 Березня 2024 10:48

          Як пройшов обласний вишкіл виховників джур

           

          Як створити та зробити дієвими осередки «Соколу» («Джури») навчали педагогічних працівників Чернігівщини під час обласного вишкільного курсу «Школа виховників джур».

          Перший модуль навчання був дистанційним, пройшов у формі вебінару. Другий передбачав самостійне опрацювання методичних матеріалів майбутніми виховниками. Третій відбувся 26-27 березня на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою у формі семінару-тренінгу, участь в якому взяли представники органів управління освітою та педагоги закладів освіти 12 громад області. Всього 63 учасники, які відповідають за організацію та проведення гри «Джура» в закладах освіти регіону.

          У межах третього модулю проведено заняття з долікарської допомоги та вогневої підготовки, психологічні тренінги на знайомство та згуртування. Майбутнім організаторам «Джури» надано методичні поради з проведення конкурсів тощо. Домашнім завданням кожного учасника курсу відтепер є створення та розвиток власних роїв і об’єднання їх у курені.

          З вітальним словом до виховників, які успішно пройшли обласний вишкіл, звернулися начальник відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи Управління освіти

          28 Березня 2024 17:00

          Компенсація гарячих обідів для учнів 1-4 класів: Всесвітня продовольча програма розширить перелік закладів освіти

           

          Пройшла онлайн-зустріч з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН, під час якої, зокрема, обговорили реалізацію Програми шкільного харчування на Чернігівщині. Вона, нагадаємо, охопила 35 закладів освіти у 21 громаді. У її межах відбувається фінансування 30% щоденних гарячих обідів для учнів 1-4 класів. Наскільки успішним є цей проєкт та чи матиме він продовження, говорили під час спілкування з партнерами, що пройшло під головуванням Костянтина Мегема, першого заступника голови Чернігівської ОДА.

          «Участь у цій програмі дала можливість покращити якість харчування близько 5 тисяч учнів початкової школи за рахунок збільшення свіжих фруктів та овочів у їхньому щоденному раціоні. З представниками ВПП ООН домовилися продовжити реалізацію цієї програми в наступному навчальному році та збільшити кількість закладів освіти, які отримуватимуть допомогу», — каже Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської

          28 Березня 2024 12:48
          28 Березня 2024 12:10

          Чернігівський обласний науковий ліцей – регіональний центр у роботі зі здібною молоддю

          Комунальний заклад «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради є закладом спеціалізованої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти наукового спрямування.

          ЛІЦЕЙ має природничо-математичний (біолого-хімічна галузь знань),  техніко-технологічний (інформаційна галузь знань) та суспільно-гуманітарний (мовна та економіко-правова галузі знань) профілі навчання.  Запроваджено поглиблене вивчення таких предметів: біологія, хімія, математика, інформатика, історія, правознавство, економіка, англійська мова.

          Головними завданнями ЛІЦЕЮ є підготовка майбутнього вченого, особистості, здатної до інноваційної діяльності та прийняття системних рішень.

          Заклад освіти має у своєму складі пансіон як структурний підрозділ, де в комфортних умовах проживають учні та учениці з регіону.

          Провадження освітньої діяльності в закладі відбувається на основі підходів дослідно-орієнтованого навчання, роботи з використання завдань та досліджень високого рівня складності (олімпіадних, турнірних, проєктно-конкурсних тощо); забезпечення поглибленого вивчення профільних предметів та набуття компетентностей, необхідних для подальшої наукової

          28 Березня 2024 08:44

          Про проведення циклу уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні»

          Міністерство освіти і науки України пропонує до кінця 2023/2024 навчального року провести в закладах загальної середньої освіти для учнів середньої та старшої школи цикл уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації.

          Під час підготовки та проведення заходів рекомендуємо використовувати такі матеріали:

          Матеріали, розроблені МОН:

          1. «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог» (відповідно до підходів для різних вікових груп): https://mon.gov.ua/ua/news/yak-govoriti-pro-rosijsko-ukrayinsku-vijnu-v-shkoli-mon-stvorilo-posibnik

          Матеріали, створені Українським інститутом національної пам’яті:

          1. Окремий розділ із матеріалами до річниці визволення (у розрізі регіонів): https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/osvitniy-proyekt-dialogy-pro-viynu 

          2. Загальний розділ «Російсько-українська війна: історичний контекст» із важливими статтями, відео, довідковими матеріалами: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/rosiysko-ukrayinska-viyna-istorychnyy-kontekst

          27 Березня 2024 16:56

          Вітаємо команду учасників  IV етапу

          LVIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії!

           

          У м. Чернівці з 22 по 27 березня пройшов IV етап LVIII  Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, у якому взяли участь понад 120 учасників 8-11 класів із 22 областей України, м. Києва та Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка.

          Команду від Чернігівської області представляли три учениці, які отримали дипломи учасників: Домініка Старченко, учениця 9 класу Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 30 Чернігівської міської ради Чернігівської області, Домініка Рубель, учениця 10 класу Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, Богдана Литовченко, учениця 11 класу Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

          Упродовж трьох днів учасники виконували завдання практичного та двох теоретичних турів. Олімпіада проходила на базі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей та Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У вільний час учасники мали змогу познайомитися з Чернівцями та відвідати

          27 Березня 2024 15:57

          Більше 4 тисяч учнів Чернігівщини змагалися за вихід на районний етап шкільних ліг

          У квітні в області розпочнеться ІІІ (районний) етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», що проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» і має за мету збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі й ведуть здоровий спосіб життя. На районному рівні школярі змагатимуться за першість у 4 видах спорту: баскетболі (хлопці й дівчата), волейболі (хлопці й дівчата), футзалі та спортивному орієнтуванні.

          Оргкомітет щодо підготовки до ІІІ етапу проєкту провела заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк. За інформацією представників райдержадміністрацій,  вже визначені системи змагань та заклади освіти, на базі яких пройдуть ігри, суддівський склад. Підвіз команд забезпечуватимуть громади.

          «Станом на 25 березня участь у проєкті «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» взяли 438 команд з 38 територіальних громад Чернігівщини. Протягом 26-29 березня ще відбудеться 21 змагання в 11 ТГ, загалом до ігор залучено більше 5 тисяч учасників», – повідомив начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика під час організаційного комітету.

          27 Березня 2024 13:27

          Укриття 4 закладів освіти відремонтують словацькі партнери

           

          У Городнянській, Михайло-Коцюбинській, Тупичівській та Холминській громадах словацька організація People in Peril у межах тристороннього договору планує облаштувати укриття для закладів освіти.

          «Сьогодні нашою основною метою є безпечне очне навчання, для цього мають бути облаштовані укриття. Зважаючи на це, визначено заклади освіти, в укриттях яких необхідно провести роботи з облаштування стін, стелі, підлоги, осучаснити електропроводку, каналізаційну та вентиляційну системи», — каже Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

          Про реалізацію договору з ремонту укриттів та напрями подальшої співпраці йшлося під час онлайн-зустрічі з представницями словацької організації Міхаелою Птачовою та Андреою Беднаріковою. Зокрема, обговорили забезпечення учасників освітнього процесу гаджетами для проведення дистанційного навчання, нестачу працівників психологічної служби в закладах освіти та потребу громад в шкільних автобусах. 

          Довідково: організація People in Peril є однією з найбільших гуманітарних організацій Словаччини, яка надає допомогу населенню країн, що знаходиться в зонах, охоплених збройними конфліктами. Раніше вона працювала на заході України, зараз розширює свою діяльність

          26 Березня 2024 15:45

          Вітаємо учасницю IV етапу ХІХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства!

          У м. Луцьк із 22 по 26 березня 2024 року пройшов IV етап ХІХ  Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, учасниками якої стали 80 учнів із усіх областей України та м. Києва.

          Під час виконання завдань учні змагалися у двох турах: теоретичному та практичному. Учасницею олімпіади від Чернігівської області стала Вікторія Якименко, учениця 11 класу Бахмацького ліцею № 1 Бахмацької міської ради. Знання учасників оцінювали члени журі, до складу якого ввійшли провідні педагоги та науковці, юристи, представники Української Гельсінської спілки.

          У рамках проведення олімпіади був передбачений практичний тренінг «Prompt engineering – практичне застосування нейромереж», у якому взяли участь усі конкурсанти. Вони також відвідали історичні пам’ятки м. Луцьк під час екскурсії.

          Вітаємо учасницю фінального етапу олімпіади від Чернігівщини! Дякуємо вчителеві та батькам Вікторії Якименко за виховання та високі досягнення в навчанні!

           
          26 Березня 2024 15:05

          20 березня 2024 року Національним банком України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерством освіти і науки України за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкого бізнесу» проведено конференцію «FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті», яка зібрала близько 2000 представників державних органів, банків, платіжних систем, експертів та освітян.

          Від Чернігівської області в конференції взяли участь Соронович Олена Юріївна, заступник начальника Управління − начальник відділу загальної середньої та корекційної освіти, і Борисенко Людмила Іванівна, методист відділу природничо-математичних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

          Виступи спікерів були присвячені:

          <<<1 - 11 з 4310>>> Архів

          Назад

           

          Офіційна сторінка

           

           
           

           
           

           
           
           
           
           
          http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/